2021-02-04

Dzień kina w 2a

4 luego klasa II a odbyła podróż do świata kina. Dzieci oglądały bajkę edukacyjną "Lorax",  jedną z najpiękniejszych bajek Dr. Seussa z mądrym ekologicznym przesłaniem. Świat w tej kolorowej animacji jest zniszczonym pustkowiem, na którym nie rosną już żadne rośliny, drzewa i kwiaty są sztuczne. Miasteczko Thneedville jest piękne, ale wszystko w nim jest sztuczne, a czyste powietrze sprzedawane jest w butelkach. Wtedy 12-letni chłopiec imieniem Ted, by zaimponować swojej koleżance Audrey, postanawia odnaleźć prawdziwe drzewo, do pomocy chce wciągnąć tytułowego Loraxa – złośliwego obrońcę drzew. Niestety o planach chłopca dowiaduje się burmistrz miasta, który na ogromnym zanieczyszczeniu środowiska dorobił się majątku. Na koniec uczniowie wykonali ilustracje oraz stworzyli pisemną notatkę opisującą zalety roślin i niebezpieczeństwo płynące z ich braku. Filmowe lekcje stymulują rozwój emocjonalny i poznawczy dzieci oraz pozwalają na przyswajanie wartości etycznych. Dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie, dzięki poczęstunkowi przygotowanemu przez rodziców.