2014-09-26

Europejski Tydzień Języków w szkole podstawowej

Po raz drugi w naszej szkole, 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.
Ten dzień pozwala nam szczególnie zrozumieć, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych.
W tygodniu poprzedzającym obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas III - VI wykonywali ćwiczenia związane z tematem języków obcych. W klasach III – VI został przeprowadzony Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii.
W dniu dzisiejszym odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Kołobrzegu. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o krajach Unii Europejskiej, a także językach obcych. Na koniec prezentacji trzyosobowe grupy reprezentantów poszczególnych klas brały udział w "Europejskim Lole Fortuny". Za prawidłowe odpowiedzi z różnych dziedzin zostanły wręczone drobne upominki, a zwycięzcom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii - dyplomy i nagrody.
Podczas przerw można było skosztować tradycyjnych potraw z różnych stron świata, przygotowanych przez uczniów i rodziców.
Organizatorami Europejskiego Dnia Języków były: p. Dąbrówka Olejnik, p. Agnieszka Socha i p. Anna Szostek, przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Kołobrzegu.