2020-09-28

Europejski Tydzień Sportu

Ustronie Morskie, 01 – 07.10.2020 r.

W dniach 01. – 07.10.2020 r. (od czwartku do środy) na terenie Gminy Ustronie Morskie odbywać się będą imprezy sportowe w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim i przyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” zaplanowali w tych dniach następujące rozgrywki sportowe:

01.10.2020 r. (czwartek) – odpowiedzialna p. Monika Regińska

Lekkoatletyczny dwubój (bieg 60 m + rzut piłeczką palantową) w trzech kategoriach wiekowych:

kl. I – III SP, kl. IV – VI; kl. VII – VIII – obiekty sportowe przy SP

• dla uczniów klas I – III (osobno dziewczęta i chłopcy) – godz. 11.00 – 12.30

• dla uczniów klas IV – VI (osobno dziewczęta i chłopcy) – godz. 14.30 – 15.15

• dla uczniów klas VII – VIII (osobno dziewczęta i chłopcy) – godz. 15.30 – 16.15

02.10.2020 r. (piątek) – odpowiedzialny p. Mariusz Makowski

Rajd rowerowy do Gąsek – godz. 13.30 – 15.30 – zbiórka i rozwiązanie rajdu na placu szkolnym

• zgodę na udział proszę pobrać i zwrócić do p. M. Makowskiego do 1 października (czwartek), należy posiadać sprawny rower i kask rowerowy.

03.10.2020 r. (sobota) – odpowiedzialna p. Karolina Dmowska

Turniej badmintona (gra pojedyncza) w trzech kategoriach wiekowych:  kl. I – III SP, kl. IV – VI; kl. VII – VIII – sala gimnastyczna SP

• dla uczniów klas I – III (osobno dziewczęta i chłopcy) – godz. 10.15 – 11.15

• dla uczniów klas IV – VI (osobno dziewczęta i chłopcy) – godz. 11.30 – 12.30

• dla uczniów klas VII – VIII (osobno dziewczęta i chłopcy) – godz. 12.45 – 13.45

05.10.2020 r. (poniedziałek) – odpowiedzialny p. Krzysztof Grzywnowicz

Test Coopera (dla mieszkańców Gminy Ustronie Morskie od 13 roku życia) – stadion piłkarski

• dla uczniów klas VII – VIII (osobno dziewczęta i chłopcy) – klasy VIII na lekcji religii i EDB – 2 godzina lekcyjna, klasy VII na lekcji wf – 7 godz. lekcyjna

• dla mieszkańców Gminy Ustronie (osobno kobiety i mężczyźni) – godz. 18.15

06.10.2020 r. (wtorek) – odpowiedzialny p. Krzysztof Grzywnowicz

Turniej Mini Piłki Siatkowej (gra „jedynkami”) w trzech kategoriach wiekowych:

kl. I – III SP, kl. IV – VI; kl. VII – VIII – sala gimnastyczna SP

• dla uczniów klas I – III (osobno dziewczęta i chłopcy) – godz. 15.30 – 16.30

• dla uczniów klas IV – VI (osobno dziewczęta i chłopcy) – godz. 16.45 – 17.30

• dla uczniów klas VII – VIII (osobno dziewczęta i chłopcy) – godz. 17.45 – 18.30

07.10.2020 r. (środa) – odpowiedzialny p. Mariusz Makowski

Sztafety pływackie (mogą być mieszane) w formie zabawowej 4 x 25 m w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III SP, kl. IV – VI; kl. VII – VIII – pływalnia CSR „Helios”

• dla uczniów klas I – III – godz. 15.45 – 16.45

• dla uczniów klas IV – VI – godz. 15.45 – 16.45

• dla uczniów klas VII – VIII – godz. 18.00 – 19.00

- Za organizację zawodów odpowiadają nauczyciele wychowania fizycznego

- System przeprowadzenia rozgrywek w zależności od ilości uczestników zostanie podany tuż przed rozpoczęciem zawodów

- Obowiązują regulaminy i przepisy poszczególnych dyscyplin sportowych

- Najlepsi zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, medale i drobne upominki.

- Zgłoszenia przed zawodami do nauczycieli wychowania fizycznego odpowiedzialnych za poszczególne rozgrywki.

Uwaga!

• W związku z sytuacją epidemiologiczną Organizatorzy nie zapewniają szatni w zawodach rozgrywanych na stadionie piłkarskim – prosimy o przygotowanie się do zawodów w domu/w szkole.

• Uczniowie przebywają na obiektach sportowych i prowadzą rozgrzewkę wyłącznie

w miejscach wyznaczonych.

• Po rozegranej konkurencji zawodnicy muszą opuścić obiekt sportowy w wyznaczonym miejscu.

• Zawody zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

• Wszystkich uczestników obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznego dystansu w trakcie rozgrzewki oraz przygotowania do startu i podczas opuszczania obiektu sportowego.

• Prosimy o posiadanie środków dezynfekujących do rąk.

• Uczestnicy nie mogą mieć przeciwwskazań zdrowotnych do wzięcia udziału w zawodach sportowych.