Jabłko czy cytryna

4 czerwca 2018r, jak co roku, Młodzieżowy Patrol Drogowy, w ramach SzPWP zorganizował akcję pn. „Jabłko czy cytryna” pod hasłem „Bezpieczna droga dziecka do szkoły” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.  Akcję nie mogłaby się obyć bez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Kołobrzegu. Uczniowie szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim  coroczną akcją przypominają kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności  w okolicach szkół. Każde dziecko chce bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz wrócić z niej do domu. Funkcjonariuszom biorącym udział w akcji zapewniającym nam na co dzień  bezpieczeństwo na drodze składamy serdeczne podziękowania.
W br. wspomagała nasze działania sierżant  Justyna Andrusieczko i posterunkowy Dawid Adamczyk. Uczniowie, którzy wzięli udział to: Zuzanna Kameduła kl. IVa, Zuzanna Bolechowska kl. IVa, Angelika Plesiak k. IVa, Igor Krakowski kl. VIb, Szymon Wojciechowski kl. Vb, Kornel Kmeduła kl. IVb. Zuzanna Jermakowicz kl. IIA, Maria Sochacka kl. IIA. Organizator - pedagog szkolny Agnieszka Małetko