2016-09-26

Gimnazjaliści biegali przełaje

Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się tegoroczne jesienne biegi przełajowe. Po uczniach klas I -III i IV- VI szkoły podstawowej na starcie stanęli gimnazjaliści. Szczególnie zacięty był finisz biegu chłopców, w którym Andrzejowi Ziółkowskiemu z kl. III A udało się odeprzeć atak dwóch drugoklasistów Tomasza Kotlińskiego i Wiktora Makowskiego. W medalowej trójce dziewcząt nie znalazła się żadna uczennica klasy trzeciej. Zwyciężyła, z wyraźną przewagą, Martyna Nowak z II B, przed Kamilą Kamedułą z klasy I i Klaudią Ziółek z II A. Zaskakująco dobrze wypadli uczniowie klasy pierwszej, wysokie lokaty uzyskały Maria Sochacka, Iwona Woszczak, Wojtek Bedus i Oskar Malarewicz. Zawodom towarzyszył konkurs na hasło, piosenkę i układ taneczny, które promowały zdrowy styl życia. Wszystkie klasy wykazały się pomysłowością i zaangażowaniem, a zwycięzców poznamy w najbliższych dniach.