2019-09-27

Na Festiwalu Nauki

Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki organizowanym przez Politechnikę Koszalińską. Podczas Festiwalu odbywały się wykłady popularnonaukowe, wystawy, pokazy sprzętu technicznego, prezentacje, doświadczenia, eksperymenty w laboratoriach naukowych, w tym m. in. wizualizacja zjawisk fizycznych i chemicznych. Można było zwiedzać niedostępne na co dzień laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, inżynierów, humanistów i artystów. Nasi uczniowie wysłuchali wykładu dr Tomasza Kowalskiego Paradoksy w rachunku prawdopodobieństwa i statystyce, dowiedzieli się jak działa giełda papierów wartościowych, wzięli udział w pokazie kamery termowizyjnej i eksperymentach ze światłem.