Trzecioklasiści wybierają szkoły

24 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbyły się Targi Edukacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych. Wystawcami były szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kołobrzeskiego oraz instytucje pomagające w planowaniu kariery zawodowej. W targach wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum. 25 kwietnia trzecioklasiści uczestniczyli w Dniu Otwartym w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Przyszli absolwenci klas III gimnazjum, mogli dowiedzieć się jak w przyszłości zostać strażakiem, żołnierzem, policjantem czy funkcjonariuszem straży granicznej? Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dostępny jest poprzez stronę https://kolobrzeg.edu.com.pl.

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2018/2019 w szkołach powiatu kołobrzeskiego:

1. Rejestracja kandydatów (składanie wniosków o przyjęcie do szkoły) - od 9 maja 2018 r. do 19 czerwca 2018 r. (do 22 maja 2018 r. składanie wniosków o przyjęcie w I LO im. M. Kopernika).

2. Sprawdzian kompetencji językowych w I LO im. M. Kopernika (sprawdzian jest obowiązkowy dla wszystkich kandydatów) w dniu 29 maja 2018 r.

3. Opublikowanie listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu kompetencji językowych w I LO im. M. Kopernika w dniu 11 czerwca 2018 r.

4. Dostarczanie do wybranych szkół dokumentów potwierdzających ukończenie gimnazjum (świadectwo i zaświadczenie OKE o wynikach egzaminu gimnazjalnego) od 22 czerwca 2018 r. do 26 czerwca 2018 r.

5. Publikacja list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia w dniu 6 lipca 2018 r.

6. Potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia poprzez złożenie oryginałów: świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenie OKE o wynikach egzaminu gimnazjalnego - od 06 lipca 2018 r. do 10 lipca 2018 r.

7. Publikacja list przyjętych od 11 lipca 2018 r.