2022-12-13

Warsztaty stolarskie

Uczniowie klasy IV „a” podczas dzisiejszej lekcji wychowawczej wzięli udział w warsztatach stolarskich poprowadzonych przez Panią Annę Olewińską – właścicielkę miejscowej firmy ogrodniczej „Złota Reneta” oraz stolarza – Pana Krystiana Siwka. Podczas warsztatów dzieci wykonały wspólnie karmnik dla ptaków. Dowiedziały się także jakie mamy elektronarzędzia, do czego służą i jak ich bezpiecznie używać. Część spotkania poświęcona była na rozmowę dotyczącą ptaków, które pozostają z nami przez cały rok. Dzieci wiedzą, że ptaki trzeba dokarmiać w odpowiedni sposób w okresie zimy, a teraz dzięki własnoręcznie wykonanemu karmnikowi będą mogły robić  to codziennie w szkole. Zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia odpowiedniego pożywienia dla ptaków i wsypywania go do karmnika pozostawionego na parapecie w sali przyrodniczej nr 10. Niedługo drugi karmnik wykonany przez firmę „Złota Reneta” stanie przy szkole. Dbajmy o ptaki! A Pani Ani i Panu Krystianowi dziękujemy za ciekawą lekcję.