2016-03-23

Konkurencje sprawnościowe w ramach ,,Pisankowego Szaleństwa".

23 marca, już po raz trzeci, w szkole podstawowej odbyło się „Pisankowe Szaleństwo”. Był to dzień wyjątkowy, pełen radości, bardzo wesoły i smakowity. Nie obyło się również bez konkursów sprawnościowych. W zmaganiach sportowych uczestniczyły sześcioosobowe reprezentacje uczniów klas I – III oraz IV – VI. Każdy z uczestników miał do wykonania zadania na sześciu stanowiskach badających umiejętności oraz sprawność fizyczną. Uczestnicy musieli zmierzyć się z następującymi zadaniami: skok w dal z miejsca, skoki obunóż przez skakankę, krążenie hula hop, ocena gibkości, strzały do bramki i rzuty woreczkiem do celu. Za wykonanie zadań uczniowie otrzymywali punkty w skali od 0 do 6 wliczane do wyniku drużyny – klasy. W rywalizacji klas I – III najwięcej punktów na swoim koncie zgromadziła reprezentacja klasy II „b” (Weronika Siudowska, Roksana Hofman, Kinga Szydłowska, Bartłomiej Holz, Sammy Dudek, Przemysław Wojciechowski), przed III „a” (Julia Iwan, Nikola Małyszewicz, Klaudia Kręglewska, Ignacy Górnowski, Bartosz Małyszewicz, Karol Wolniewicz) i II „c” (Oliwia Piekarz, Julia Dziewulska, Joanna Sudnikowicz, Szymon Pindel, Bartłomiej Ciania, Marek Dmowski). W starszej kategorii triumfowała IV „a” (Oliwia Myrlak, Nikola Lipska, Mija Dudek, Damian Kubiak, Michał Bucki, Mateusz Olejnik), na drugim miejscu znalazła się IV „b” (Aniela Szklarska, Aleksandra Sałach, Lena Michałowska, Krzysztof Wincza, Krzysztof Zając, Oskar Rękas), a na trzecim VI „a” (Maria Sochacka, Kinga Szulecka, Marta Kucharycz, Kacper Holz, Oskar Malarewicz, Rafał Kubiak). Zespoły w nagrodę otrzymały artykuły szkolne ufundowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Sokół”. Pani dyrektor Mariola Ostrowska wylosowała jedną osobę spośród wszystkich uczestników sportowej zabawy, która otrzymała upominek również w postaci artykułów szkolnych – szczęściarzem okazał się Szymon Pindel z klasy II „c”.