2021-03-25

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole.

19 marca w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Trochę szybciej niż zwykle, z powodu pandemii i związanej z nią decyzji o zdalnym nauczaniu dla klas I-III. Aktorzy szkolnego zespołu teatralnego „Bursztynek” pod kierunkiem p. Elżbiety Kamińskiej stanęli na wysokości zadania. Powitali bardzo miło zgromadzoną widownię i przypomnieli, że święto Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku, czyli 60 lat temu podczas 9 Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Dzień obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru ustalono na dzień 27 marca w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Następnie mogliśmy podziwiać kreatywne działania i talenty aktorskie uczennic z klasy 3b. Przepiękna wiosenna scenografia, mimo padającego śniegu za oknem wniosła w klimat teatralnej prezentacji wiele wzruszeń i radości. Aktorki - amatorki z klasy 3b rewelacyjnie zagrały przydzielone role. Widownia głośnymi brawami nagrodziła występujących aktorów ze szkolnego „Bursztynka”. Po występie wszyscy przestrzegając reżimu sanitarnego przemieścili się do swoich klas na kolejne lekcje. Cieszymy się, że od września 2020 roku w naszej szkole twórczo działa zespół teatralny „Bursztynek”. Zapraszamy w kolejnym roku utalentowanych uczniów, którzy będą mieli możliwość kreatywnego przeżywania przygody z teatrem na zajęciach teatralnych zespołu teatralnego „Bursztynek”. Dziękujemy naszym niezwykle utalentowanym aktorom oraz ich Rodzicom z klasy 3b, którzy aktywnie zaangażowali się w zajęcia i przygotowanie występu teatralnego. Na szczególne uznanie i gratulacje zasługują: Hanna Byczkowiak, Alicja Dzik, Hanna Gnieciak, Nina Jurszewicz, Oliwia Karabelska, Katarzyna Kucharska, Milena Kwaśniewska, Katarzyna Nawrocka, Alicja Pietrzak, Lena Wachowicz, Przemysław Walkowiak. Jesteśmy przekonani, że po powrocie do szkoły po zdalnym nauczaniu nasi aktorzy jeszcze nas zachwycą kolejnym występem, który jest w trakcie przygotowywania. Dziękujemy, gratulujemy i życzymy naszemu „Bursztynkowi” dalszych sukcesów teatralnych!