Z "życia" świetlicy szkolnej

Pierwszy tydzień października dzieci spędziły w świecie zwierząt. Zajęcia w świetlicy związane były z 4 października, to tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Uczniowie zostali zapoznani z Deklaracją Praw Zwierząt. Dzieci poznały tajniki jak być dobrym opiekunem. Ze starych płyt CD powstały piękne prace kotów i psów, nasi mali przyjaciele zamieszkali w naszej świetlicy. Kolejnym powodem do świętowania były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas zajęć dzieci poznały pracę nauczyciela oraz innych pracowników szkoły. Naszym podopiecznym najbardziej podobały się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie własnoręcznie wykonali piękne kwiaty z krepiny dla swoich wychowawców. Październik jest miesiącem kolorów. Dzieci wyklejały jesienne drzewa z plasteliny oraz odkrywamy swoje malarskie talenty. Powstałe prace ozdobiły naszą świetlicę, w oknach zawisły deszczowe chmurki tworząc wesoły jesienny nastrój. Świetlica szkolna to również inne aktywności. Ulubioną rozrywką stała się gra w Bingo, uczniowie spędzali przy niej każdą wolną chwilkę.