2015-03-17

Dzień Świętego Patryka

W poniedziałek, 16 marca, zazieleniło się na korytarzach i w salach lekcyjnych naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy bowiem Dzień Świętego Patryka. Uroczystość ta została przygotowana przez nauczycieli języka angielskiego – p. Dąbrówkę Olejnik i p. Agnieszkę Socha.
Odświętny klimat budowany był od rana. Wiele entuzjazmu wzbudził "kącik malarski", gdzie na twarzach i dłoniach ochotników powstawały arcydzieła związane z obchodzonym świętem oraz "kącik muzyczny", gdzie uczniowie mogli spędzić przerwę przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Większość uczniów ubrana była tego dnia na zielono i miała zielony kapelusz, który został przygotowany specjalnie na tę okazję.
Uczniowie klas IV - VI brali tego dnia udział w podchodach. Ich zadaniem było dotrzeć do skarbu ukrytego przez skrzata z irlandzkiej legendy. Wszystkim klasom udało się wykonać zadania związane z językiem angielskim i odnaleźć skarb. Zwyciężyła klasa VI b, która jako pierwsza odnalazła „złoto na  końcu tęczy”.
Radości nie było końca.